LAINE -mekkotunika on vuosien ajan ollut suosituin vaate tytöille valikoimistamme. Ihastuttava malli, pitkät hihat joiden suussa oleva kanttaus antaa mekkotunikalle pitkän ajan käyttöön, eikä hihat roiku hieman reilussakaan koossa.
USVA -liivimekko on todella pitkäikäinen käytössä. Kylmemmällä säällä alle legginsit ja pitkähihainen paita, tai neuletakki päälle.
KAARNA-mekko lyhythihaisena, puolikellohelmalla. Tarvittaessa neuletakki päälle, sukkahousut jalkaan ja käytössä on arjen vaate myös juhlaan!
LUMME -mekkotunika on samaa mallia kuin LAINE-mekkotunika, mutta lyhythihaisena. Sama vinkki käy tähänkin tuotteeseen kuten KAARNA-mekkoonkin, neuletakki päälle ja sukkikset jalkaan ja niin on neiti valmis juhliin.
Mekoissakin koot jopa 152cm saakka.